Takip Et

Güncel

Zabıta’ların darp ettiği seyyar satıcıya polisler ‘Belki de sen kendini darp etmişsindir’ dedi

Taksim Gezi Parkı’nda uzun yıllardır seyyar olarak çay ve kahve satan Salih Salman zabıta ekipleri tarafından işkence gördü, şikayetçi olan Salman’a karakolda kendi kendisini dövmüş olabileceği söylendi

İstanbul Gezi Parkı’nda seyyar olarak çay kahve satan Salih Salman, zabıta ekipleri tarafından işkence edildi. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu alarak şikayette bulunan Salman’a, polisler  “Belki de sen kendini darp etmişsindir” dedi.

Seyyar olarak çay ve kahve satan 60 yaşındaki Salih Salman, belediyeye ait beş zabıta ekibi tarafından işkence edildi.

‘Belki de sen kendini darp etmişsin’

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden aldığı raporda Salman’ın sol alt ve üst bacağında şişlik, hassasiyet mevcut olduğu tespit edildi. Salman, darp raporunu aldıktan sonra şikayet için polis karakoluna gitti. Karakolda, kendisini çok ciddiye almadıklarını söyleyen Salman, polislerin ‘Belki de sen kendini darp etmişsin’ denildiğini belirtti.

‘Anladım ki suç duyurusundan da bir sonuç alamayacağım’

“Geçen günlerde 5 kişiden oluşan zabıta ekibi beni çevirdi. Malımı almak istediler. Ben de ‘malımı almayın ceza yazın. Benim ekmek teknem’ dedim. Bana ‘küfür etme’ dediler. Ama ağzımdan küfür çıkmadı tam tersi onlar küfür, hakaret ediyorlardı. Ben tezgahımı vermek istemeyince tekme tokat daldılar” 

Yaşadığı olay karşısında Salman, “Böyle bir şey olabilir mi? Bir insan kendisini nasıl darp edebilir? Anladım ki suç duyurusundan da bir sonuç alamayacağım” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler