Takip Et

Kültür-Sanat

Yunanistan’da Muzaffer Oruçoğlu resim sergisi açıldı

“Bütün Dünya Evim” adlı Muzaffer Oruçoğlu ressim sergisi Yunanistan Selanik kentinde sanatseverlere buluştu

“Bütün Dünya Evim” adlı Muzaffer Oruçoğlu ressim sergisi Yunanistan Selanik kentinde sanatseverlere sunuldu. 2 Mayısta açılışı yapılan sergi 9 Mayıs’a kadar devam edecek.

Resim sergisi öncesi Selanik’te ki Gefira Sanat Atölyesinde sanat çalışmasını yaparak başlayan Oruçoğlu sunum gerçekleştirdi. ADHK’nın örgütlediği etkinlikteki sunumda Oruçoğlu sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından katılımcılar söz alarak düşüncelerini paylaştılar.

2 Mayısta gerçekleşen Muzaffer Oruçoğlu resim sergisinde açılış konuşmasını yapan Yorgo Gianopulu ile Muzaffer Oruçoğlu halkların tarihsel kardeşliğine ve devrimci sanatın etkileyici ve yaratıcı gücüne değindiler.

Oruçoğlu yaptığı konuşmada “Dağların sırrı, mağaraların yaşamı ve maden işçilerin yeraltındaki o yaratıcılığı ve yaşamı beni çok etkilemiştir. Sanatımın ateşli gücü ise içinde bulunduğum siyasi düşüncelerimdir. Siyasal düşüncelerim beni bu dehşet verici yola soktu.” Sunumdan sonra sergiye katılanlar tablolar hakkında Oruçoğlundan fikir aldılar ve fikir sundular.

Yunan basınında ilgi gösterdiği Resim sergisi 9 Mayıs’a kadar devam edecek

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler