Takip Et

Dünya

Yunanistan mültecilere saldırdı

Edirne Pazarkule Sınır Kapısı’nda tampon bölgeden ilerleyip geçmeye çalışan mültecilere Yunanistan tarafından gaz bombası atıldığı ve göçmenlerin çığlıklar içerisinde geri kaçtığı belirtildi

Suriye’nin İdlib kentinde “TC” askerlerine yönelik, 33 kişinin hayatını kaybettiği hava saldırısının ardından Türkiye’nin Avrupa’ya gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı aldığı yönündeki açıklamalardan sonra Edirne’de bir grup göçmen Yunanistan’a gitmek için sınırına yürüdü. Yunanistan, Edirne Pazarkule sınır kapısında mültecilere gaz bombası attı.

Suriye’nin İdlib kenti kırsalında ordu kuvvetleri tarafından yapılan Türk silahlı Kuvvetleri’ne yönelik hava saldırısının ardından Türkiye’nin muhtemel yeni mülteci baskısını taşıyamayacağı ifade edildi.

Bunun üzerinde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce mülteci de haberin duyulmasının ardından gece yarısından itibaren Yunanistan’a geçmek üzere sınıra doğru yürüyüşe geçti.

Edirne Pazarkule Sınır Kapısı’nda tampon bölgeden ilerleyip geçmeye çalışan mültecilere Yunanistan tarafından gaz bombası atıldı.

Yunanistan tarafının mültecilerin tampon bölgeden ileriye gitmelerine izin vermediği ve ikna ederek geri göndermeye çalıştığı belirtiliyor.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler