Connect with us

Güncel

Yüksekdağ’dan Kaftancıoğlu ile dayanışma mesajı

Figen Yüksekdağ; “Sayın Canan Kaftancıoğlu’nu göreve seçilmesi dolayısıyla kutluyor, görevinde başarılar diliyorum. Bu tüm kadınların başarısı ve kazanımıdır”

Figen Yüksekdağ, Canan Kaftancıoğlu ile dayanışmak için bir mesaj yayımlayarak, “Sayın Canan Kaftancıoğlu’nu göreve seçilmesi dolayısıyla kutluyor, görevinde başarılar diliyorum. Bu tüm kadınların başarısı ve kazanımıdır” dedi.

Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde tutsak bulunan Figen Yüksekdağ, AKP tarafından hedef haline getirilen Kaftancıoğlu’yla dayanışmak adına bir mesaj gönderdi.

Yüksekdağ mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Kaftancıoğlu’nun çalışmalarının, kadın mücadelesine de değerli katkılar sunacağına inanıyorum. Kaftancıoğlu’na yönelik geliştirilen linç kampanyası, kadın ve insan hakları mücadelesinin başarısı karşısındaki korku ve tahammülsüzlüğünün ürünüdür. Ama kadınlar bu çirkin saldırılar karşısında direnecek güce ve başaracak kararlılığa sahiptir.

İnsan hakları mücadelesinden gelmiş bir siyasetçi, Türkiye’deki hak ve özgürlükler mücadelesinin başarı çıtasını yükseltecektir. Sevgili Canan Kaftancıoğlu’nun haklıların ve mağdurların gücünü en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyor, kendisine dayanışma duygularımı iletiyorum.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel