Connect with us

Kadın

YPJ: Türk devleti ve El Kaide’nin özleri aynı

YPJ Genel Komutanlığı, Bilbile’de El Kaide gruplarının YPJ savaşçısının cenazesine işkence yaptığı görüntülere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı

Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) tarafından yapılan açıklamada, “Kadın arkadaşımızın cenazesine yaptıkları vahşet kadına karşı büyük kin ve nefretlerini ortaya çıkardı” denildi.

“Türk devleti ve El Kaide’nin özleri aynı”

Açıklamada, tüm kamuoyunun işkence görüntülerini gördüğünü ve tüm dünyanın bu vahşeti sessizlikle geçiştirdiğinin altı çizilerek şunlar söylendi;

“Bilbile ilçesinde savaşçılarımız ve işgalci güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Şiddetli çatışmalar sonucu iki Kadın Savunma Güçleri (YPJ) savaşçısı şehadete ulaştı. Çetelere karşı büyük bir direniş gösterdikten sonra şehit düşen iki arkadaşımızın cenazeleri çetelerin eline geçti. Büyük bir vahşetle bir arkadaşımızın cenazesiyle oynadılar. Kadın arkadaşımızın cenazesine yaptıkları vahşet kadına karşı büyük kin ve nefretlerini ortaya çıkardı. Türk ordusu askerleri ve El Kaide’ye bağlı gruplarının arkadaşımızın cenazesine yaptıkları vahşet, bir kez daha Türk devleti ve El Kaide’nin özlerinin aynı olduğunu, birbirlerinin ortağı olduklarını ispatladı. Türk ordusu ve ortaklarının ahlaksız, insanlıktan uzak ve hiçbir değerle, dinle alakaları olmadığı görüldü.”

“İşgalci güçlerin kazanmasına asla izin vermeyeceğiz”

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı;

“Bu barbarca yapılanların görüntülerinde Efrin’e saldıran işgalci teröristlerin kimlikleri, yardımlarını resmi olarak dünyadaki tüm terörist örgütleri besleyen Türk devletinden aldıkları ispatlanmıştır.

Kahraman savaşçılarımız tarih yazıyorlar ve canlarını feda ediyorlar. Arin Mirkan ve Avesta Xabur çizgisinde bir kez daha şehitlerin izinden yürüyeceğimizin, onların teröristleri yok etme ve zafer isteklerini yerine getirinceye dek mücadele edeceğimizin sözünü veriyoruz. İşgalci güçlerin kazanmasına asla izin vermeyeceğiz.”

 

Günün Haberleri

More in Kadın