Connect with us

Güncel

YPG Sözcüsü: Erdoğan hayal görüyor

YPG Sözcüsü Nuri Mehmud, Erdoğan’ın İdlib karşılığında Efrin pazarlığı yaptığını belirtti ve “Bir haftada Efrin’e gireceklerini düşünüyorlarsa hayal görüyorlar” dedi

YPG Sözcüsü Nuri Mehmud, “Türk ordusu bir hafta içerisinde Efrin’e gireceğini düşünüyorsa hayal görüyordur” dedi.

ANF’den Mustafa Mamay’ın sorularını yanıtlayan YPG Sözcüsü Mehmud, “Görüldüğü kadarıyla Baas rejiminin İdlib’teki yenilgi olasılığını hesaba katan güçler Erdoğan rejimiyle anlaşmaya kapı aralıyor. Tüm dünya, uluslararası kamuoyu Efrin ve İdlib üzerinden bir pazarlık yapılması seçeneğine karşı duyarlı olmalıdır.” dedi.

Efrin’in Kobane’nin devamı olduğunu belirten Mehmud, “Efrin savunma anlamında kendisini oldukça iyi örgütlemiş. Türk ordusu bir hafta içerisinde Efrin’e gireceğini düşünüyorsa hayal görüyordur. Türk ordusu her şeyden önce Türkiye halklarının gerçeğini görmelidir. Türkiye halkları ne Serêkaniyê’yi ne de Kobanê’yi yalnız bırakmadı. Direnişe çok fedakarca sahip çıktı ve ciddi bir rol oynadı. Teröre karşı Türkiye halklarının Serêkaniyê’ye ve Kobanê’ye büyük desteği oldu. Bu nedenle Türkiye halklarını savunması gereken ordu AKP iktidarının çıkarları doğrultusunda kullanılıyor.” ifadelerini kullandı.

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel