Connect with us

Güncel

YPG Sözcüsü: 3’ü ağır 7 sivil yaralandı

YPG Efrin Sözcüsü Rojhat Roj açıklamalarda bulundu, 100 noktanın bombalandığını belirterek 3’ü ağır 7 sivilin yaralandığını ifade etti

YPG Efrin Sözcüsü Rojhat Roj, TSK’ya ait uçakların 100 noktaya bombardıman yaptığını ve 3’ü ağır 7 sivilin yaralandığını söyledi.

Efrin Sözcüsü Rojhat Roj’un Reuters’a yaptığı açıklamada, Türk savaş uçaklarının Efrin kenti ve çevresindeki birkaç köyü vurduğunu belirtti, TSK ile YPG arasında Efrin bölgesinin kıyısı dışında herhangi bir çatışma yaşanmadığını ifade etti. Roj, Sputnik’e yaptığı açıklamada ise şu bilgileri verdi:

“TSK uçakları Afrin bölgesinde 100 yere bombardıman yaptı. Türkiye’nin savaş uçakları Suriye içerisinde Afrin’deki YPG/ YPJ mevzilerini de vurdu. Fakat askeri yerlerde can kaybı yok. Afrin merkeze yakın yerlerde bombardıman oldu. Türkiye ve ÖSO güçleri Bilbile bölgesinden Afrin’e girmek istediler ancak YPG güçlerimiz izin vermedi. Çatışmalar sürüyor. ÖSO ve Türk askerinden kayıpları hakkında bilgimiz yok. Bu yapılan saldırılar karşılıksız kalmayacak. Uçakların bombardımanı devam ediyor. Aldığımız bilgilere göre 56 savaş uçağı bombardımanda yer aldı.”

Roj, uçakların bombardımanı sonucunda 7 sivilin yaralandığını öne sürerek, sivillerden 3’ünün durumunun ağır olduğunu söyledi. Roj, TSK’ya ait savaş uçaklarının sivil yerleşim yerlerini de bombaladığını da belirtti.

Günün Haberleri

More in Güncel