Takip Et

Güncel

YÖK’ten ‘Suriyeli öğrenci’ açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ‘Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden Türkiye’de istedikleri üniversiteye girebileceklerine’ dair bir açıklaması olmadığını açıkladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ‘Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden Türkiye’de istedikleri üniversiteye girebileceklerine’ dair bir açıklaması olmadığını açıkladı.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı sosyal medya hesaplarından, ‘YÖK’ün, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava tabi tutulmadan Türkiye’de istedikleri üniversiteye girebilecekleri şeklinde bir açıklama yaptığı’ yönünde ki paylaşımların gerçek dışı bilgiler içerdiği ve vatandaşları yanıltmaya yönelik olduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu paylaşımlar mevcut durumu yansıtmamakta olup, YÖK’ün Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden ülkemizde istedikleri üniversiteye girebileceklerine dair bir açıklaması olmamıştır, bundan sonra da olması mümkün değildir. Bu tür siyasi maksatlı, gerçeği yansıtmayan haber veya sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesini, YÖK’ün sadece resmi kanalları vasıtasıyla yaptığı açıklamaların dikkate alınmasını önemle rica ederiz.” 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler