Connect with us

Güncel

Yeni Akit “Rüştünü” tekrardan ispatladı; Çocuk yaşta evlilik için AKP’ye “merhem” çağrısı!

AKP’nin yayın organı Yeni Akit, bugünkü nüshasında attığı “Batıda teşvik, bizde hapis!” manşetinde, çocuk yaşta evliliğinin önünün açılması gerektiğini yazdı

AKP’nin yayın organı Yeni Akit, bugünkü nüshasında attığı “Batıda teşvik, bizde hapis!” manşetinde, çocuk yaşta evliliğinin önünün açılması gerektiğini yazdı. ABD’de nüfus politikası için evlilik yaşının 14’e indirildiğini belirten Yeni Akit, ‘Türkiye’de helal birliktelik için yuva kuran gençler cezaevlerinde çile çekiyor’ diye yazdı.

‘Yetkililer bu yaraya merhem olmalı’

Yeni Akit’in Faruk Arslan imzasıyla yayımlanan manşetinde, “ABD, Genç evlilere her ay 450 dolar yardımda bulunurken, Türkiye’de ailelerinin rızası ile evlenen genç çiftler 8-16 yıl arası hapisle cezalandırılıyor” dendi. Öte yandan söz konusu haberde, “Türkiye’de helal birliktelik için yuva kuran gençler cezaevlerinde çile çekiyor” yorumu yapıldı.

Çocuk yaşta evliliğe karşı çıkan mevcut yasanın 3 bin 800 aileyi ‘mağdur’ ettiğini ifade eden Akit, “Aileler yetkililerden bu yaraya merhem olmalarını bekliyor” dedi.

Çocuk evliliğine karşı çıkanlar ‘aile düşmanı’

Almanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Avustralya, Norveç gibi ülkelerde evlilik yaşının 14’e kadar düşürüldüğünün iddia edildiği haberde Türkiye’de ise ‘eşlerinden’ ayrı kalan ‘kadınların’ sefil bir hayata mahkum edildiği öne sürüldü. Yeni Akit, manşetten verdiği haberinde ise “çocuk evliliği”ne karşı çıkanları “aile düşmanı” olarak niteleyen ifadelere yer vermişti.

 

Günün Haberleri

More in Güncel