Connect with us

Güncel

Yavru köpeğin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle bir kişi tutuklandı

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde uzuvlarının tamamı kesildiği için müdahalelere rağmen yaşamını yitiren yavru köpeğin ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen İ.M., tutuklama talebiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde, 13 Mayıs’ta tüm bacakları ve kuyruğu kesilmiş yavru köpek ormanlık alanda köpekleri besleyen bir hayvansever tarafından bulunmuştu. Yavru köpek Sapanca’daki ilk tedavisinin ardından İstanbul’a sevk edilmişti.

İstanbul’daki tedavi sürecinde bulunan Veteriner Doktor Bertuğ Çiftçi, ilk değerlendirmesinde “Hayvandaki yaralara bakıldığında kesici bir aletle düz kesiklerin oluştuğu belli. Düzensiz kesikler yok. Bu da bize insan tarafından yapıldığını gösteriyor” görüşünü paylaşmıştı. Yavru köpek ise Cuma akşamı yaşamını yitirmişti.

Olayla ilgili Sakarya Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, soruşturma kapsamında bölgede çalışma yapan iş makinesi operatörünün gözaltına alındığı bildirilmişti.

Tutuklama kararı

Yavru köpeğin ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen iş makinesi operatörü İ.M., savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

DHA’nın haberine göre mahkemede suçlamaları kabul etmeyen İ.M., TCK’nin 151. maddesi kapsamında tutuklandı.

TCK’nin 151. maddesi şöyle:

“(1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldüren, işe yaramayacak hale getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır.”

Günün Haberleri

More in Güncel