Takip Et

Güncel

Hapishanede yaşamına son veren tutsak Nurcan Bakır’ın ailesine tehdit!

Sabah saatlerinde Burhaniye Hapishanesi’nde protesto eylemi gerçekleştirerek, yaşamını sonlandırdığı öğrenilen tutsak Nurcan Bakır’ın defin işlemlerine ilişkin ailesinin arandığı ve tehdit edildiği iddia edildi

Açlık grevi eyleminin sona ermesiyle beraber Kocaeli Gebze Hapishanesi’nden Balıkesir Burhaniye Hapishanesi’ne sürgün edilen 28 yıldır hapishanede olan 47 yaşındaki tutsak Nurcan Bakır bugün sabah saatlerinde hapishanede yaşamını yitirmiş halde bulundu. Ailesi ile son telefon görüşmesinde “Çocukların ölmesine bu zulme dayanamıyorum ” dediği öğrenilen Nurcan’ın cenazesini almak için Bursa’ya giden aile üyeleri cenazeyi buradan İstanbul’a ardından da Mardin’e getirecek. 

‘Sizin için sıkıntı çıkar’ 

Cenazenin Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Sulakdere köyünde defnedileceğini belirtilirken, aile üyeleri Ömerli Jandarma Komutanlığı’nda bulunan yüzbaşının kendilerini arayıp defin işlemlerine izin vermeyeceklerini söylediğini aktardı. Aile üyelerinden alınan bilgiye göre aileyi arayan yüzbaşının, “Buraya getirip defin etmeyin yoksa sizin için sıkıntı çıkar” dediği öğrenildi.

Duruma tepki gösteren aile cenazeyi alıp yola çıkacaklarını ve tehditlere rağmen Mardin’de defnedeceklerini söyledi. (Jınnews)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler