Connect with us

Güncel

Yaşamını yitiren işçinin cenazesi yol kenarına atıldı

Adana’da yol kenarında ölü bulunan bir işçinin aslında çalıştığı fabrikada hayatını kaybettiği ancak cenazesinin işyeri sahibi tarafından yol kenarına attırıldığı ortaya çıktı

Adana’da yol kenarında ölü bulunan Suriyeli işçi Mustafa El Recep’in aslında çalıştığı fabrikada hayatını kaybettiği ancak cenazesinin işyeri sahibi ve üç çalışanı tarafından battaniyeye sarılarak yol kenarına bırakıldığı ortaya çıktı. İşyeri sahibi ve ustabaşı tutuklandı.

İşçinin cenazesi 17 Aralık’ta Seyhan ilçesindeki bir portakal bahçesinin kenarında bulunmuş, polis cenazenin 4 kişi tarafından araçla getirilip bırakıldığını saptamıştı.

Bölgedeki plastik fabrikasında çalıştıkları belirlenen işyeri sahibi Sekan M., ustabaşı Savaş İ. ve çalışanlar İsa K. ve Esat E. gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanların sorgularında Mustafa el Recep’i öldürmediklerini, 15 Aralık’ta fabrikaya geldiklerinde tavana asılı cansız bedenini bulduklarını öne sürdü.

‘İşyerine zarar gelir diye yol kenarına bıraktık’

İşçiler, işyerine zarar geleceği ve başlarının belaya gireceği düşüncesiyle işçinin cenazesini yol kenarına bıraktıklarını söyledi. Savaş İ. ile Sekan M. tutuklanırken, diğer iki işçi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Günün Haberleri

More in Güncel