Takip Et

Dünya

Venezuela’dan ABD’li diplomatlara uyarı

Venezuela Ulusal Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello, ABD’li diplomatlara uyarıda bulunarak ülkeyi terk etmemeleri durumunda elektriklerini ve gazlarını keseceğini söyledi.

Venezuela Ulusal Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun ülkeyi terk etmeleri için 72 saat verdiği ABD diplomatlara uyarıda bulundu.

‘Elektriksiz ve gazsız bırakırız’

Venezuela Ulusal Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun ülkeyi terk etmeleri için 72 saat verdiği ABD diplomatların bunu yerine getirmemeleri halinde elektriksiz ve gazsız kalabileceklerini söyledi. Cabello, “Onlar (ABD’li diplomatlar), gitmeyeceklerini, zira Maduro’yu tanımadıklarını söylüyor. Peki ya ansızın elektrikleri, gazları kesilirse ne olacak? Bu ülkede bulunan bu gibi sorunlarla yaşamak…” ifadelerini kullandı. Cabello, “Diplomatik ilişki yoksa, hiçbir ayrıcalık da olmayacak” diye vurguladı.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun ABD tarafından geçici başkan olarak tanınması üzerine Washington’la tüm diplomatik ilişkileri kestiklerini söylemişti.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler