Takip Et

Dünya

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya Suikast

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu hedef alan bomba yüklü drone ile düzenlenen saldırıda 7 asker yaralandı. Maduro, saldırıda yara almadan kurtuldu

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya törende konuşma yaptığı sırada bomba yüklü İHA ile saldırı düzenlendiği, saldırıda Maduro’nun yaralanmadığı bildirildi.

BBC’nin aktardığına göre ise Maduro, başkent Caracas’taki törende konuşma yaptığı esnada patlayıcı yüklü drone ile saldırı düzenlendi.  Yetkililer, saldırıda Maduro’nun yara almadığını belirtti.  İletişim Bakanı Jorgi Rodriguez, saldırının Maduro’yu hedef aldığını ve 7 askerin yaralandığını açıkladı.

Maduro: Saldırının sorumlularından bazıları yakalandı

Saldırının ardından Maduro’dan da ilk açıklama geldi. Ulusa sesleniş konuşmasında saldırının sorumlularından bazılarının yakalandığını duyuran Maduro, “Bu, beni öldürme girişimiydi. Bugün bana bir suikast girişimi düzenlediler. Canıma kasteden saldırının sorumlularından bazıları yakalandı” ifadelerini kullandı. Maduro saldırının arkasında Kolombiya’nın olduğunu iddia ederken Bogota yönetimi bu iddiayı,”Absürt” olarak yorumladı.

Saldırıyı ‘Fanilalı Askerler’ üstlendi

Öte yandan, kendilerine ‘Fanilalı Askerler’ adını veren grup, Twitter’da yaptıkları paylaşımda saldırının sorumluluğunu üstlendi. Grubun Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Operasyon C-4 yüklü iki drone’un başkanlık tribününe uçurulmasını içeriyordu. Keskin nişancılar drone’ları hedeflerine varmadan önce vurdu. Bu sefer işe yaramadı ama yaraması an meselesi” dendi.

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler