Takip Et

Güncel

Van Gölü kenarına 10 bin metrekarelik alanda Erdoğan için köşk!

Erdoğan’ın Bitlis’in Ahlat ilçesinde yapılacağını söylediği “Cumhurbaşkanlığı Köşkü” için inşaat çalışmaları için 10 bin metrekarelik alanda çalışma başlatıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Ocak 2019 günü katıldığı toplantıda”Denizlerimizin kenarlarını, orman alanlarını betona çevirme gayretinde olanlar var” ifadelerini kullanmamış gibi, Ahlat ilçesinde Van Gölü kenarında Erdoğan için köşk yapımına başlandı.

Van Gölü kenarında ‘Cumhurbaşkanlığı Köşkü’

MA’nın haberine göre, Erdoğan’ın Bitlis’in Ahlat ilçesinde yapılacağını söylediği “Cumhurbaşkanlığı Köşkü” için inşaat çalışmaları için 10 bin metrekarelik alanda çalışma başlatıldı. Ahlat’ın Kale Mahallesi’nde Van Gölü sahilinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı Köşkü inşaat alanını gezen Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Ahlat Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün 25-26 Ağustos tarihine yetiştirileceğini söyledi.

Çoban, “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla inşaat faaliyetleri başlamıştır. Allah nasip ederse 25-26 Ağustos tarihine yetiştirmeyi düşünüyoruz. İnşaat firması fevkalade profesyonel, işe de ciddi anlamda, teknik anlamda gayet hazırlıklı olarak girdiler. Burada malumunuz bir köşk binasıyla beraber peyzajı, çevre düzeni, lojmanı, helikopter pistiyle alan geniş anlamda değerlendirildiğinde takriben 39 bin metrekare bir alan üzerinde inşaat faaliyeti başlamıştır. Şu anda kayıkhane de dahil inşaatın temel kısmına girildi. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

“Belediye başkanımız da coştu ‘en az 10 dönüm’ dedi”

Erdoğan, Ahlat’a yaptıracağı köşkün duyurusunu şöyle yapmıştı: “Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım. Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu ‘en az 10 dönüm’ dedi. Bu bir işaret fişeğidir inşallah sonu da hayır olur.”

Tepkiler gelmeye başladı

Birçok yurttaş da sosyal medya hesapları üzerinden “Ahlat yağmalanıyor”, “Her dağa, her göl kenarına Erdoğan için bir köşk yapılsın”, “Buraya köşk yapacağınıza fabrika yapsaydınız”, “Markette soğan yok keşke soğan ekseydiniz” gibi mesajlarla tepkilerini dile getirdi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler