Takip Et

Güncel

Valilik Dersim’de avlanma yasağı getirdi

Dersim Valiliği, koruma altında bulunan Bezuvar ve Şamua türü dağ keçileri ile vaşak, su samuru, boz ayı, ur kekliği ve kurt gibi yaban hayvanlarının avlanmasını yasakladı

Dersim Valiliği, koruma altında bulunan Bezuvar ve Şamua türü dağ keçileri ile vaşak, su samuru, boz ayı, ur kekliği ve kurt gibi yaban hayvanlarının avlanmasını yasakladı.

Dersim’de son dönemde yapılan kaçan avlanmalarda koruma altına bulunan farklı türlerdeki yaban hayvanların öldürülmesine dönük tepkiler üzerine valilik, koruma altında bulunan Bezuvar ve Şamua türlerindeki dağ keçileri ile vaşak, su samuru, boz ayı, ur kekliği, kurt gibi hayvan hayvanı türlerinin avlanmasını yasaklandı.

Yapılan yazılı açıklamada, kentin endemik bitki türü ve yaban hayatı bakımından ülkenin en önemli yerlerinden biri olduğu belirtilerek, Dersime dışarıdan gelen kaçak avcılar maalesef birkaç yaban keçimizi vurmuşlardı. Biz de bunları tespit edip gereken cezaları uyguladık. Yaban keçileri yöremiz insanı için çok önemli. Bunlara sahip çıkmaya devam edeceğiz” denildi. 

Valilik açıklamasında, karara uymayanlar hakkında idari işlem yapılacağı belirtildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler