Takip Et

Güncel

Vali Sonel, Dersim’de yangını çıkaranları teğet geçti, yangına karşı duyarlılığı hedef aldı!

Dersim’in Hozat ilçesinde bir hafta önce başlayan yangına müdahale çağrıları ve açıklamalar yapılırken Tunceli Valisi Tuncay Sonel, açıklama yaparak orman yangınlarını haberleştirip ve açıklama yapanlarla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti

Dersim’in Hozat ilçesinde bir hafta önce başlayan yangına müdahale çağrıları ve açıklamalar yapılırken Tunceli Valisi Tuncay Sonel, açıklama yaparak orman yangınlarını haberleştirip ve açıklama yapanlarla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.

“Yasal işlem başlatılmıştır”

Tunceli valisi Tuncay Sonel’il tehdit içerikli açıklaması şöyle; ”Hozat ilçesi Aliboğazı mevkiinde çıkan örtü altı yangınına Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerimizce gerekli müdahaleler yapılmakta olup, bölge kontrol altına alınmıştır. İlimiz genelinde başka herhangi bir bölgede orman yangını bulunmamaktadır. Bu tür haberler bazı kesimlerce kasıtlı çıkarılmakta olup, huzur şehrimiz Tunceli’ye gölge düşürülmek istenmektedir. Özellikle bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde terör örgütlerinin propagandasını yaparak Tunceli’de devletin bilinçli olarak ormanları yaktığını ve orman yangınlarına müdahaleye izin verilmediği yönünde yalan ve kasıtlı bilgiler paylaşarak kamuoyunu yanıltan kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.”ifadelerine yer verdi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler