Connect with us

Güncel

Vali, eşine ‘seni oradan alacağım’ demiş

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Sevil Aktaş görevlendirildiği okuldan 24 saat sonra Milli Eğitim müdür yardımcısı olarak atandı

“Akrabaya kıyak” haberlerinde bugün gündemde Çankırı valisi var. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın, eş durumundan kendi bölgesine atanan eşi Sevil Aktaş, 24 saat sonra Milli Eğitim müdür yardımcısı olarak atandı.

Hürriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre, Aktaş haziran ayında Çankırı valiliğine atandı. Aktaş’ın Akdeniz ilçesinde Milli Eğiti şube müdürlüğünde görev yapan eşi Seval Aktaş, eş durumu tayiniyle Çankırı Kızılırmak Ortaokulu’na geldi. Birkaç gün içinde ikinci kez il dışı tayin hakkı çıkması üzerine Aktaş yeniden başvurdu. Aktaş’ın tayini bu kez Çankırı’da Mareşal Çakmak Ortaokulu’na çıktı. Aktaş kısa bir süre sonra görevlendirmeyle Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu’na müdür oldu. Aktaş, burada bir gün çalıştıktan sonra eylülde Çankırı Milli Eğitim müdür yardımcılığı görevine atandı.

“‘Seni oradan alacağım’ dedim”

Aktaş, atamayla ilgili olarak şunları söyledi: “Çankırı’ya geldiğimizde bir okula görevlendirmeyle ataması yapıldı. Vali eşi olduğu için okulda görev yapması doğru değil diye düşündüm. Meslektaşları ve çalışanlar ‘vali eşi geldi’ düşüncesiyle tedirgin oldular. Eşim akşam eve geldiğinde tedirginliği anlattı. Devam etmek istemesine rağmen, ‘Sakın orada devam etme. Seni oradan alacağım’ dedim. Okuldaki ahengi bozar diye endişe ettim ve hızlı bir karar verdik. Eşime haksızlık yapıyorlar.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel