Takip Et

Güncel

Urfa ve Mardin’e birçok ilden doktor görevlendirildi, izinler iptal edildi

Sağlık Bakanlığı, TSK’nın Rojava’ya yapacağı sınır dışı harekat için Urfa ve Mardin’e birçok ilden doktor görevlendirdi. İzinler ikinci bir emre kadar iptal edildi

Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon hazırlıkları sürerken, Sağlık Bakanlığı aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu birçok ilden çok sayıda doktor Urfa ve Mardin’de görevlendirdi. Sağlık Bakanlığı tarafından bazı illerin il sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda, TSK’nın Suriye’ye yapacağı sınır dışı harekatı için Urfa ve Mardin’de doktor görevlendirildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü imzalı yazı ise şöyle: “Şanlıurfa Mardin iline resen görevlendirme” konulu yazıda “Şanlıurfa Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık tesisleri emrine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye bölgesine yapılması planlanan sınır dışı askeri harekat kapsamında sağlık hizmetlerinin yürütülmesi için yapılan organizasyona destek vermek amacıyla görevlendirilen personelin 20.09. 2019 -20.10.2019 tarihleri arasındaki görevlendirilme onayları ekte gönderilmektedir”.

İzinler ikinci bir emre kadar iptal

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın Urfa Valiliği’ne verdiği talimatla doktorların bütün izinlerinin ‘ikinci bir emre kadar’ iptal edildiği öğrenildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler