Takip Et

Güncel

Umut büyüyor: İzmir’de Ovacık Tüketim Kooperatifi’nin ikinci ofisi Karşıyaka’da açıldı

İzmir’de Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun katılımıyla Ovacık Doğal Tüketim Kooperatifi’nin ikinci satış ofisi açıldı. Açılış konuşmasını yapan Maçoğlu; “Üreticilerin temel sorunu emeğinin karşılığını alamıyor olmasıdır. Bizler de yerel yönetimler olarak üretenlerin emeğinin karşılığını alması, doğayı koruma adına, tefeci-tüccarları aradan çıkarmak için kooperatif kurduk” dedi

Devrimci Halkçı Yerel Yönetimler Programı kapsamında kurulan Ovacık Doğal Tüketim Kooperatifleri’nin İzmir’deki ikinci satış ofisi Karşıyaka semtinde açıldı.

Üreticiden, Tüketiciye şiarıyla hareket eden Ovacık Doğal Tüketim Kooperatifleri’nin İzmir’deki ikinci satış ofisi Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun katımıyla Karşıyaka semtinde açıldı.

Yoğun ilginin gözlendiği kooperatif açılışında konuşma yapan Maçoğlu, “İzmir’de ilk satış ofisimizi açtığımızda İzmir’lilerin üreticiyle olan dayanışmasını gördüm. İşçilerin, köylülerin, emekçilerin yaşam biçimine olan saygınlık bugün yine kendini gösterdi” dedi

Devrimci Halkçı Yerel Yönetimler Programı gücünü halktan alır ve yaşadığımız topraklar üzerinde kendini var eder diyen Maçoğlu, üretim ilişkisi halkın örgütlülük alanını genişletttiğini vurgulayarak şunları aktardı:

“Bu ülkenin yeteri kadar toprağı, suyu, ovası var ama kapitalistlerin bu toprağa, suya saygısı yok ve toprağı zehirliyorlar. Üreticilerin temel sorunu emeğinin karşılığını alamıyor olmasıdır. Bizler de yerel yönetimler olarak üretenlerin emeğinin karşılığını alması, doğayı koruma adına, tefeci-tüccarları aradan çıkarmak için kooperatif kurduk. Bizden sonrasına da bu topraklı sağlıklı olarak bırakmak istiyoruz. Ürettiğimiz ürünleri aracısız olarak sizlerle buluşturmak için tüketim kooperatifleri açıyoruz, Karşıyaka ilginin ve talebin yoğun olduğu bir yer, teşekküler, hoşgeldiniz.”

Açılış konuşmasının ardından insanlarla sohbet eden Maçoğlu ürünler hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler