Takip Et

Kültür-Sanat

Uluslararası Cenevre Film Festivali başlıyor

Bu yıl 24′ üncüsü düzenlenecek olan Cenevre Uluslararası Film Festivali 2 Kasım tarihinde başlıyor. 10 Kasım’a kadar sürecek olan festivalde en az 164 film ve belgesel izleyiciyle buluşacak

 

24’üncüsü düzenlenecek olan Cenevre Uluslararası Film Festivali 2 Kasım’da başlıyor. 10 Kasım tarihine kadar sürecek olan festival kapsamında Stephen Frears ve Kenneth Lonergan’ın ilk kez seyirciyle buluşacak olan dizileri ile J.J. Abrams, Carlos Reygadas, Catherine Corsini, Kim Ki-duk, Jacob Berger, Frederick Wiseman’in filmlerinin de aralarında olduğu en az 164 film ve belgesel izleyiciyle buluşacak. Gösterilecek olan eserler arasında 34 tanesi ilk kez Cenevre’de izleyicisiyle buluşuyor. Yaklaşık 250 yönetmen, oyuncu ve sanatçının katılacağı festival kapsamında ayrıca ünlü yönetmen, yazar ve ressam Peter Greeenaway Cenevre Film Festivali’nin ‘Film & Beyond Award’ onur ödülünü alacak.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden çok sayıda filmin de gösterileceği festival kapsamında aynı zamanda Cezayir ve Bosna’daki savaş ve savaş suçlarını ele alan filmler de sahne alıyor.

Radikal İslam ve radikalleşme konularının da işlendiği filmleri yer aldığı festival kapsamında Suriye’de DAİŞ’e karşı savaşan Kürt kadınlarını konu alan Les Filles du Soleil (Güneşin Kızları) filmi de seyircisiyle buluşacak.

Sinemaseverler gösterime girecek olan filmlere ve festival programına www.giff.ch adresi üzerinden ulaşabilirler.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler