Connect with us

Güncel

Ulaş Yurdakul işkence ile katledilmiş

Balıkesir’de Kepsut Hapishanesinde, Ulaş Yurdakul’un 8 kişi tarafından yapılan işkence ile katledildiği ortaya çıktı. Saldırgan linçi annesine “Millet dağda öldüremiyor teröristi, biz buruda öldürdük işte, daha ne istiyon” diyerek anlattı

Balıkesir’deki Kepsut Hapishanesinde dövülerek katledilen Ulaş Yurdakul’un Nihat Şen ve 7 adamı tarafından linç edildiği ortaya çıktı.

Linç Yurdakul’a saldıranlar arasında yer alan İbrahim Armağan’ın, annesiyle telefonda olayı anlatmasının ardından çıktı. Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, psikolojik sorunları olan Yurdakul, 14 Nisan 2016’da C3 koğuşuna yerleştirildi.

Yurdakul’un odada değil merdiven altında yatmaya zorlandığı ve 31 Aralık’ı 1 Ocak 2017’ye bağlayan gece katledildiği bildirildi.

Sabaha kadar işkence etmişler!

O gece koğuşta bulunan Emre Ersoy ifadesinde, Nihat Şen ile Mehmet Alkan, İbrahim Armağan, Recep Okumuş, Serkan Evran, Bülent Kocaman, İdris Çakmak ve Murat Sevim’in saat 01.00 sıralarında Yurdakul’u dövmeye başladığını söyledi. Ersoy, saldırganların Yurdakul’u saat 04.00’e kadar dövdüklerini anlattı.

Ulaş Yurdakul, maruz kaldığı şiddet nedeniyle ertesi gün saat 13.00 sıralarında rahatsızlandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ses kaydı dava dosyasında

Katliamı saldırganlardan Serkan Evran üstlenirken, İbrahim Armağan’ın 3 Ocak’ta annesiyle yaptığı görüşme dosyaya girdi.

Ses kaydında yer alan ifadeler şöyle:

Armağan: Buradan bir tane de ölü çıktı, Allah razı olsun.
Anne: Kimlerden?
Armağan: Batmanlı (küfrediyor) biri öldü gitti. (Yine küfrediyor) teröristi…
Anne: Polis ne yapıyor? Armağan: (Küfrediyor) O da paket, o da var olayın içinde. Sekiz kişi varız. Serkan abi ‘Ben yaptım’ diyor. Serkan abim, Allah razı olsun, alıyor üstüne. Bakalım… Serkan abi yırttıracak bizi de biraz uğraştıracak bizi.
Anne: Olsun bakalım, sağlık olsun ama karışmayaydınız iyiydi oğlum be…
Armağan: Ya askere git, askere git dedin. Millet dağda öldüremiyor teröristi, biz buruda öldürdük işte, daha ne istiyon.
Anne: Yani… Armağan: Allahın teröristi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel