Takip Et

Güncel

Ufuk Uras: “Saadet Partisi’ne oy verdim, Saadet Partisi geleneği çok kıymetli”

Ufuk Uras, 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisine oy verdiğini açıkladı

Ufuk Uras, 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’ne oy verdiğini açıklayarak “Türkiye’nin geleceğinde söz, yetki ve karar sahibi olacaklarını düşünüyorum. O yüzden benim için kıymetli” ifadelerini kullandı.

İnternet üzerinden yayın yapan Babıali TV’de konuşan Uras, 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’ne oy verdiğini açıkladı.

Uras, şunları söyledi:

“31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’ne oy verdim. Saadet Partisi’nin muhalefet cephesi içerisinde özellikle Temel Bey’in siyaset hattının çok sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin ihtiyacı olan bu mütedeyyin seküler buluşmayı sağlaması çok kıymetli. Saadet Partisi geleneği çok kıymetli. Yeni politik vizyonda bunu sağlamamız gerek. Bu bir tarihsel blok aslında. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. AK Parti’nin bu kadar kutuplaştırıcı siyaseti karşısında Saadet Partisi’nin de CHP’nin de kamuoyunu sağduyuya çağırmasının bir karşılığının olduğunu görüyoruz. Son seçimler zaten bunu kanıtladı ve moral bir üstünlük sağladı. Bu argümanlarla Saadet Partisi’ne oy verdim. Muhalefet partileri içerisinde ben de kendime yakın olan Saadet Partisi’nin bu arayışının kıymetli olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin geleceğinde söz, yetki ve karar sahibi olacaklarını düşünüyorum. O yüzden benim için kıymetli”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler