Takip Et

Güncel

Ücretlerini alamayan DEDAŞ işçileri iş bıraktı!

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi(DEDAŞ)’a bağlı taşeron AYY Elektrik’te çalışan yaklaşık 200 işçi, bir yıldır ücretlerinin ödenmemesi üzerine DEDAŞ Batman İl Müdürlüğü önünde toplanarak iş bırakma eylemi başlattı

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi(DEDAŞ)’a bağlı taşeron AYY Elektrik’te çalışan yaklaşık 200 işçi, bir yıldır ücretlerinin ödenmemesi üzerine DEDAŞ Batman İl Müdürlüğü önünde toplanarak iş bırakma eylemi başlattı. 

Mezopotomya Ajansı’nın haberine göre; Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne (DEDAŞ) bağlı AYY Elektrik Proje İnşaat Limited Şirketi’nde çalışan yaklaşık 200 işçi, bir yıldır ücretlerini alamadıkları için iş bırakma eylemi başlattı. Pazaryeri Mahallesi Kıbrıs Şehitleri caddesinde bulunan DEDAŞ Batman İl Müdürlüğü binası önünde toplanan işçiler, birikmiş ücretlerini talep etmek amacıyla iş bırakma eylemi başlattı.

‘Bardak taştı’

Kimi çalışanların 5 aydır kimi çalışanların ise yaklaşık bir yıldır ücretlerini alamadıklarını dile getiren işçilerden Ayhan Işık, 3 aylık biriken ev kirasını ödeyemediğini söyledi. Ücretlerinin ödenmemesi durumunda eylemlerini sürdüreceklerini ifade eden Işık, “Her pazartesi ödeme yapılacak denilerek bizi oyaladılar. Aylar geçti bardak taştı. DEDAŞ’ın önüne gelmek zorunda kaldık. Ücretlerimizi alana kadar artık burada olacağız” dedi. 

‘Sorumlu DEDAŞ’

Ömer Gezmek ise ücretlerinin ödenmesi için defalarca DEDAŞ’a dilekçe verdiklerini ancak sonuç alamadıklarını belirterek, AYY Elektrik’in kendilerine açıklama yapmaması üzerine DEDAŞ önünde eylem başlattıklarını söyledi. Dört aydır biriken ücretini alamayan İkram Tunç da, “Bize dilekçe yazın diyorlar. Bu dilekçelerin cevapları ne zaman verilecek. Bir dilekçe 7 ayda cevaplanırsa ne olacak. Dilekçeler ile çözülecek mesele değil. Bir an önce ücretlerimizin yatırılmasını istiyoruz” diye konuştu. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler