Takip Et

Güncel

Uçan Süpürge büyüyerek uçuyor

Bu yıl 22’ncisi düzenlenecek olan Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’ne ilk kez beş kıtadan kadınların çektiği filmler sinemaseverlerle buluşacak

Bu yıl 22’ncisi düzenlenecek olan Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, 23-30 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak.

Festivale ilk kez beş kıtadan kadınların çekmiş olduğu filmler sinema izleyicileri ile buluşacak.

Festivale Rekor Başvuru

Uçan Süpürge Vakfı’nın merkezinde basın mensuplarıyla bir araya gelen festival ekibi 22’nci kez düzenlenecek festivale rekor başvuru olduğunu ifade ederek bin 721 filmin festivale başvurduğunu aktardı. Festivalin teması ise “Hikayem 22.0” olarak açıklandı. Beş farklı kıtadan kadın filmleri festivallerini Ankara’da bir araya getirecek festival Ankara’nın 25 farklı ilçesinde film gösterimi yapacak.

Onur Ödülleri, Ayla Algan ve Sumru Yavrucak’a

Her yıl Uçan Süpürge Vakfı tarafından verilen Onur Ödülü, Bilge Tokaç Başarı Ödülleri, Tema Ödülleri de bu yıl da sahipleriyle buluşacak. 

Festival kapsamında Ayla Algan ve Sumru Yavrucuk‘a Onur Ödülü, Meltem Cumbul ve Pelin Esmer‘e Bilge Olgaç Başarı Ödülleri, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’na ise Tema Ödülü verilecek.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler