Connect with us

Güncel

TV10’un yöneticileri Büyükşahin ve Güleç’e tahliye

KHK ile kapatılan TV10’un yöneticileri Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç, tutuklu bulundukları Silivri Hapishanesi’nden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Silivri Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan TV10’un yöneticileri Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Büyükşahin ve Güleç ile birlikte yargılanan tutuklulardan Selahattin Yılmaz ve Erkin Oruç da adli kontrol şartıyla serbest kalırken, mahkeme Halis Kanderci ve Semra Demir’in tutukluluğuna karar verdi.

KHK ile kapatılan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ve programcı Veli Haydar Güleç, 10 Ocak 2018 tarihinde evlerine yapılan baskınla gözaltına alınmış, 18 Ocak 2018 tarihinde ise tutuklanarak Silivri Hapishanesi’ne gönderilmişti.

Bir yıllık tutukluluğun ardından iddianameleri hazırlanan Büyükşahin ve Güleç’in ilk duruşmaları dün Silivri Hapishanesi Kampüsü’nde bulunan 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Bugün de devam eden duruşmanın sonunda mahkeme heyeti Büyükşahin ve Güleç’in de aralarında olduğu 6 tutukludan 4’ünün adli kontrol şartıyla serbest kalmasına, 2 tutuklunun tutuklu kalmasına karar verdi.

Günün Haberleri

More in Güncel