Connect with us

Güncel

Tutuklanan annesi ile birlikte hapishaneye giren böbrek hastası Dilgeş’e ilaçları verilmiyor

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Rosa Kadın Derneği’ne yönelik yürüttüğü soruşturma nedeniyle tutuklanan annesi Gönül Aslan ile birlikte hapishaneye giren 3 buçuk yaşındaki Dilgeş’e böbrek yetmezliği nedeniyle kullandığı ilaçlar revirin kapalı olması gerekçe gösterilerek verilmiyor.

Tutuklanan annesiyle birlikte cezaevine giren 3 buçuk yaşındaki Dilgeş’in böbrek yetmezliği nedeniyle kullandığı ilaçları cezaevi reviri kapalı olması nedeniyle alamıyor. Dilgeş için götürülen kıyafetler de içeri alınmadı.

MA’nın haberine göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Rosa Kadın Derneği’ne yönelik yürüttüğü soruşturma nedeniyle tutuklanan annesi Gönül Aslan’la beraber hapishaneye gönderilen 3 buçuk yaşındaki Dilgeş’in böbrek yetmezliği nedeniyle kullanması gereken ilaçları hapishane revirinin kapalı olması nedeniyle kullanamadığı belirtildi.  Annesiyle birlikte Diyarbakır Kadın Kapalı Hapishanesi’ne gönderilen Dilgeş’in ilaçlarını bayram izni nedeniyle revire bakacak kimse olmadığı için alamadığı ancak Çarşamba günü ilaçlarına ulaşabileceği belirtildi.

Böbrek testi yapılması gerekiyor

Rosa Kadın Derneği avukatlarının hapishanede görüştüğü anne Aslan, Dilgeş’le ilgili şu bilgileri paylaştı: “Dilgeş, böbrek yetmezliği hastası. Kontrole gitmemiz gerekiyordu ancak salgın nedeniyle gidemedik. Voiding Sistografi (İlaçlı Böbrek Filmi) çekmesi gerekiyor. Bayram sonrası randevu alıp hastaneye gidecektik. Hastaneye gittikten sonra başka bir tedaviye geçmesi gerekiyordu. O yüzden testi yaptırmamız gerekiyordu. Aklım bir taraftan Dilgeş’te bir yandan da evdeki çocuklarda. Gardiyanlar, Dilgeş’e araba, balon gibi oyuncaklar verdi.”

Günün Haberleri

More in Güncel