Takip Et

Güncel

Tutsak Veli Özdemir’in sağlık durumu kötüleşiyor

Mesajın devamında Veli Özdemir için hastaneden randevu alındığı, ancak randevunun iki kere iptal edildiği ve bunun hapishane yönetiminden kaynaklı olduğu iddia edildiği belirtildi

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde tutsak bulunan Coşkun Akdeniz Özgür Gelecek gazetesine gönderdiği mesajda, salgın ile birlikte hapishanede gelişen anti-demokratik uygulamaları ve beraber tutsak bulunduğu Veli Özdemir’in sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

Hapishanede hak gasplarının yaşandığı belirtilen Akdeniz, tutsakların sohbet, spor ve kütüphane etkinliklerinin yasaklandığı, mektup ve faksların bekletildiğini belirterek, bu bekleme durumunun gazete ve dergi temininde daha uzun sürdüğünü ifade etti.

Ayrıca hastaneye sevklerin “acil” durum olmadıkça yapılmadığını ve bu durumun tutsaklar açısından ciddi bir sıkıntıya yol açtığını belirten Akdeniz, bu nedenle yoldaşı Veli Özdemir’in de sağlık durumunun kötüleştiğini belirtti.

Mesajın devamında Veli Özdemir için hastaneden randevu alındığı, ancak randevunun iki kere iptal edildiği ve bunun hapishane yönetiminden kaynaklı olduğu iddia edildiği belirtildi.

Yaşanan durumu Sağlık Bakanlığı, savcılık gibi kurumlara yazılı olarak iletildiğini, ancak geri dönüş alamadıklarını aktaran Akdeniz, durumun gündemleşmesi için İHD ve TTB’ye yazdıklarını belirtti.

Akdeniz, son olarak Veli Özdemir’in sağlık sorunundan endişe ettiklerini ve tedavi olmazsa durumun daha da kötüleşeceğini ifade etti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler