Connect with us

Güncel

Tutsak Grup Yorum üyesi Dilan için çağrı

Silivri’de tutsak bulunan Grup Yorum üyesi Dilan Poyraz’ın sağlık durumunun kötüye gittiğini belirten baba Poyraz, “Tüm hasta tutuklular bir an önce tedavi edilsinler” çağrısında bulundu.

Tutsak Grup Yorum üyesi Dilan Poyraz’ın babası Ali Poyraz, “Önceki gün açık görüşe gittim. 6 gün önce kızımı hastaneye kaldırmışlar. Burnundan ve ağzından kan geliyor. Açık görüşte kızımın elini tuttum, yanaklarını ellerimin arasına aldım ateş gibi yanıyordu. Hastanede yüzeysel inceleme yapılmış” dedi.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, Ali Poyraz kızının ‘şu an asker yok, araç gelmedi’ denilerek hastaneye götürülmediğini söyledi. Açık görüşe gittiğinde kızıyla sadece 15 dakika görüşebildiğine değinen Poyraz, “Kızım haksızlığa uğrayan insanların yanında yer aldı. Düzen bunu terör olarak görüyor. Bugün gazetecinin yanında yarın madencinin yanında. Kızım yeri geldi haksızlığa uğrayan türbanlı insanların yanında da yer aldı. Kızımla gurur duyuyorum” diye konuştu.

Dilan Poyraz, Silivri Hapishanesi’nden gönderdiği mektupta 30 Aralık’tan itibaren ağzından ve burnundan kan gelmeye başladığını, hastaneye giderek kan tahlili yaptırdığını belirtti. Henüz sonuçları alamadığını dile getiren Poyraz, “Nefes almakta güçlük çekiyorum. Uyku düzenim bozuldu. Bu koşullarda doğru teşhis ve doğru tedavi pek mümkün değil. Mesela o gün asker gelmezse muayeneye gidemezsin ya da asker odadan çıkmazsa muayene olamazsın” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel