Takip Et

Güncel

‘Türkiye 24 saat içerisinde işgal saldırısına başlayacak’

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) askerlerini Rojava sınırında çekmesiyle birlikte Türkiye tarafından yapılması beklenen işgal saldırısının 24 saat içerisinde başlayacağı öne sürüldü

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Kürt yetkililere dayandırılan bilgiye göre Türkiye’nin 24 saat içerisinde Rojava’ya işgal saldırısını başlatacağı iddia edildi.

Foreign Policy’e konuşan ABD’li yetkili, Türkiyeli yetkililerin ABD büyükelçiliğine operasyona bir gün içinde başlamayı planladıklarını bildirdiğini söyledi. İki Kürt yetkilinin bu zaman diliminde operasyon beklendiğini doğruladı.

Bölgeden bilgi aktarımı yapan gazeteci Aylina Kılıç ise sosyal medya hesabından Washington Post yazarı Ignatius’un ABD’nin Suriye Demokratik Güçleri’ni Türkiye’nin operasyon zamanlaması ve yerine ilişkin uyardığını bildirdiğini aktardı. İddiaya göre Türkiye’nin 24 saat içinde hem karadan hem de havadan Serekaniye ve Gire Spi’ye operasyon başlatması bekleniyor.

Yine Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanı Fahrettin Altun da Washington Post’taki yazısında Trump’ın IŞİD ile mücadeleyi kendilerine devrettiğini savunarak, kısa süre içinde ÖSO ile sınır geçeceklerini kaydetti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler