Connect with us

Güncel

Turkcell Merdoğlu’nun işe iade kararına itiraz etti

ALİKEV’e destek olduğu için Turkcell tarafından işinden çıkarılan Alper Merdoğlu, açtığı davayı kazandığı halde işine geri dönemedi

TMMOB Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Alper Merdoğlu, Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı’na (ALİKEV) destek olduğu için işinden çıkarılmıştı.

İşe geri dönmek için dava açan ve kazanan Merdoğlu, işine geri dönemedi. Turkcell, İstanbul İdare Mahkemesi’nde karara itiraz ederken Merdoğlu’nun işe iade talebinin samimi olmadığını savunarak, basında çıkan haberlerin ardından müşterilerin aboneliklerini iptal ettirmek istediğini öne sürdü.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Turkcell’in avukatlarının mahkemeye sunduğu dilekçede, Merdoğlu’nun işine son verilmesinin ardından sosyal medyada ve haber sitelerinde şirket aleyhine pek çok haberin yapıldığı belirtildi.

Şirketle ilgili ‘Tecavüz skandalıyla bilinen Ensar Vakfı’nın sponsorları arasında yer alan Turkcell’, ‘Ensar’cı Turkcell’in Ali İsmail rahatsızlığı’, ‘ALİKEV için kampanya başlattım; 12 yıldır çalıştığım kurumdan kovuldum’ gibi ifadelerin kullanıldığı savunuldu.

Merdoğlu’nun Turkcell aleyhine beyanda bulunmayı alışkanlık haline getirdiği öne sürülerek, “Bir Turkcell kullanıcısı, Cumhuriyet gazetesinde yer alan haber linkiyle birlikte, ‘Turkcell hatasını düzeltmelidir. Aksi takdirde tüm aboneliklerimi iptal edeceğim. Yakınlarımı da iptaller için ikna edeceğim’ yazılı mail atmıştır. Basında yer alan haberlerin ardından müşteriler aboneliklerini iptal ettirmek istemiştir”denildi. Avukatlar, Merdoğlu’nun işe iade edilmesi yönündeki kararın kaldırılmasını ve açtığı davanın reddedilmesi talep ettiler.

Günün Haberleri

More in Güncel