Takip Et

Emek

Türk-İş’ten asgari ücrete ilişkin ilk teklif: 2 bin 578 TL

CHP heyetinin Türk-İş’e düzenlediği ziyaretin ardından düzenlenen basın toplantısında Türk-İş’ten asgari ücrete ilişkin teklif geldi. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Yaşam maliyeti 2578 TL. Asgari ücret teklifimiz yaşam maliyetinin altında olmayacak” dedi

CHP heyetinin Türk-İş’e düzenlediği ziyaretin ardından düzenlenen basın toplantısında asgari ücrete ilişkin açıklama geldi. 2020 yılı asgari ücreti için ilk teklifini açıklayan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Yaşam maliyeti 2578 TL. Asgari ücret teklifimiz yaşam maliyetinin altında olmayacak” dedi. Atalay, nihai rakamı Hak-İş ve DİSK ile görüştükten sonra belirleyeceklerini vurguladı.

Toplantıya CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko katıldı.

İlk toplantı 2 Aralık’ta

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 2 Aralık Pazartesi günü yapacak.  İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan asgari ücret tespit komisyonu, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleştirecek. Taraflar, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücretin yeniden tespiti için bir araya gelecek. İlk toplantının ardından komisyon, işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanacak. Komisyon, son toplantısını yine bakanlıkta yapacak. 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler