Takip Et

Dünya

Tunus’un başkentinde terörle mücadele birimi ve polis noktası vuruldu

Tunus’un başkentinde çifte intihar saldırısı gerçekleştirildi. Terörle mücadele birimi ve polisin hedef alındığı saldırıda bir polisin öldüğü, 9 kişinin yaralandığı belirtiliyor

Tunus’un kendi ismiyle aynı olan başkentinde iki intihar saldırısı gerçekleştirildi. Düzenlenen intihar saldırısında bir polisin yaşamını yitirdiği ve on kişinin yaralandığı belirtiliyor. düzenlenen iki intihar saldırısında en az bir polis öldü 10 kişi yaralandı.

Ülkenin başkenti Tunus’ta polis aracını hedef alan saldırının ardından terörle mücadele birimi binasına da ikinci bir intihar saldırısı düzenlendi.

Görgü tanıklarına göre, başkentin merkezinde yer alan Habib Burgiba Caddesi ile Charles De Gaulle Caddesi’nin kesişimi üzerindeki polis otosu bombalı intihar saldırısının hedefi oldu.

Fransa’nın Tunus Büyükelçiliği binasına yaklaşık 150 metre mesafede yer alan saldırının gerçekleştiği nokta “başkentin kalbi” olarak nitelendiriliyor.

Tunus İçişleri Bakanlığı, başkentteki terörle mücadele birimi binasına ikinci intihar saldırısının düzenlendiğini açıkladı. (Euronews’ten derlenmiştir)

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler