Takip Et

Güncel

Tunceli valiliğinden bir ilk, HDP’li vekili twitter’dan engelledi!

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Tunceli Valiliği’nin resmi Twitter hesabı tarafından engellendi

Dersim’de haftalardır, bombardımanlar sonucu çıkan ve söndürülmesine izin verilmeyen yangına yönelik incelemelerde bulunmak üzere HDP’li heyet bölgeye gitti. Lakin yangın bölgesine gitmek isteyen heyet keyfi gerekçeyle engellenmişti. Bunun üzerine oturma eylemi başlatan heyet daha sonra basın açıklaması gerçekleştirmişti.

İlk günden bu yana Valiliğin konuya ilişkin görmezden gelen tavrı bir kez daha kendini gösterdi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Tunceli Valiliği’nin resmi Twitter hesabı tarafından engellendi.

‘Valilik, bir milletvekilini sosyal medyada engeller mi?’

Başaran, Valilik tarafından engellendiğini kişisel Twitter hesabından paylaşarak “Bunlarda ne devlet ciddiyeti ne de yönetme kabiliyeti kalmış. Valilik, bir milletvekilini sosyal medyada engeller mi? Sosyal medya trolüyseniz kalkın o koltuklardan, o ilin idari amiri iseniz yangınları söndürün, milletvekillerimizin bölgeye girişine engel olmayın” notunu yazdı.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler