Connect with us

Güncel

Tuncel: Tek tipi yırtacak direnişi büyüteceğiz

Sebahat Tuncel, KHK’lara tepki göstererek “Tek tip kıyafeti yırtmakla kalmayacak, bu zihniyete karşı direnişi de büyüteceğiz” dedi

Kandıra Hapishanesinde tutsak bulunan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, “Son çıkan KHK tüm Türkiye halklarının, kadınların güvenliğini, özgürlüğünü tehdit etmektedir. Tek tip kıyafeti yırtmakla kalmayacak, bu zihniyete karşı direnişi de büyüteceğiz” dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel son çıkarılan KHK’lara ilişkin gönderdiği mesajında, “Son çıkan KHK, insanlığa karşı suçları, işkenceyi, emek sömürüsünü, kutuplaşmayı devletin güvencesine almaktadır. Tek tip elbise uygulaması insan onuruna, hak ve özgürlüklerine yönelik bir saldırıdır. Bize dayatılan bu onursuzluğu asla kabul etmeyeceğiz. Tek tip elbiseleri yırtıp atmakla kalmayacak bu zihniyete karşı direnişi de büyüteceğiz” ifadelerini kullandı.

“Linç girişimlerini teşvik”

Paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığı veren maddeyi de tepki gösteren Tuncel, “Bu kapsamda tartışılan cezasızlık, linç girişimlerini teşvik etmekle iş savaşa davetiye çıkarmakla birlikte toplumun bir arada yaşam olanaklarını da ortadan kaldırmaktadır. Bu son çıkan KHK tüm Türkiye halklarının, kadınların güvenliğini, özgürlüğünü tehdit etmektedir. Buna karşı daha güçlü ses çıkarılması elzem niteliğindedir.

Taşeronların kadroya alınmasının reklamını yapan iktidar sömürü düzenini sizlere, gerçeği gizlemenin aracı olarak bunu çıkarmıştır.” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel