Connect with us

Güncel

TTB: “Yöneticilerimizi, düşüncelerimizi serbest bırakın”

TTB, Merkez Konsey üyelerinin gözaltına alınması protesto ederek, “Düşüncelerimizi ifade etme hakkımızı derhal serbest bırakın” dedi

Türk Tabipler Birliği (TTB), merkez binası önünde yaptığı açıklamayla yöneticilerinin gözaltına alınmasını protesto etti.

Polis açıklama öncesinde binayı ablukaya alarak, Efrin konusunda herhangi bir açıklama yapılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

“Yöneticilerimizi serbest bırakın”

Açıklamayı Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan yaptı. Uğurhan açıklamasında, Konsey üyelerinin gözaltına alınması ve binada arama yapılmasını TTB’ye yönelik bir saldırı olarak ifade etti ve şöyle dedi;

“Oysa ki yöneticilerimize yönelik bir soruşturma açıldığının duyulması üzerine TTB avukatları Başsavcılık ile görüşmüş, Merkez Konsey adına randevu istemiş ve gerektiğinde bilgilendirme için gelebileceklerini, istedikleri bilgi ve belgeleri vermeye hazır olduğumuzu bildirmişlerdir.”

TTB’ye yönelik hukuk dışı uygulamaları asla kabul etmeyeceklerini ifade eden Uğurhan, “TTB, hekimlerin tek çatı örgütü olarak vardır. Hep birlikte bir kez daha, tek yürek ve ortak akıl olarak söylüyoruz. Yöneticilerimizi, düşüncelerimizi ifade etme hakkımızı derhal serbest bırakın” diye belirtti.

 

Günün Haberleri

More in Güncel