Takip Et

Güncel

TTB Başkanı Feyzioğlu: Şakağıma tabanca dayasanız bu işin peşini bırakmam

Türkiye Barolar Birliği(TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Demirören-Kalyoncu ailelerinin çocuklarının düğünü nedeni ile yolun kapatılmasına tepki gösteren vatandaşın Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edilmesine tepki gösterdi

TBB Başkanı Feyzioğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Allah belanızı versin. Şakağıma tabanca dayasanız bu işin peşini bırakmam” ifadelerini kullandı.

Metin Feyzioğlu’nun açıklamarı şöyle;

Ona bunu yapanlar ise devletimizin polis üniforması giydirdiği, polisliğin yüz karası 3-5 kabadayı. Benim devletimin verdiği silahı, kimlik kartını taşıyan ama benim devletimin verdiği silahı taşıyan ama polis olmayı becerememiş çapulcu, kabadayı, çete üyesi. Bu çocuğa kafa travması geçirten Türk polisi üniforması giyen, insanlığa ve polisliğe layık olmayan sefil yaratık. Ben bu işin peşini bırakmam. And olsun bırakmam.

“Memleketin pek önemli iki ailesinin düğünü var. Devlet büyükleri orada. Çırağan’ın trafiğe kesilmesi lazım. Çünkü vatandaşın bu memlekette 3 kuruşluk hükmü yok” diyen Feyzioğlu, “Ben bu devleti bu hale getirenlere soruyorum. Yazıklar olsun. Süslü hanımefendilerin, süslü beyefendilerin, limuzinlerin, süslü beyefendilerin düğününe gitmesini bekliyor insanlar. Korumak için yemin ettikleri topluma, devlete acımasızca zarar verdi bunlar.”

‘Mahkemeden suç duyurusu çıkartacağız’

Yolun kapatılmasına tepki gösteren avukatı darp eden korumalar hakkında şikayetçi olacaklarını söyleyen Feyzioğlu, “onu bu hale getiren polis kılıklılar hakkında o mahkemeden suç duyurusu çıkartacağız. Sayın İçişleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği değerli dostum İstanbul Emniyet Müdürü bu adamların yakasına yapışın. Ben dört sene polis akademisinde hocalık yaptım. Mezun ettiğim emniyet müdürleri var. Öfkem, Türkiye Cumhuriyeti polisinin bunu yapması. Sizin göreviniz suç işleyeni korumak değil, suç işleyenin yakasına yapışmak. Velev ki Cumhurbaşkanına hakaret ettiğini düşünüyor oradaki polis kılıklılar. Alırsın kimliğini savcılığa sevk edersin” ifadelerini kullandı. (Yolculuk)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler