Takip Et

Dünya

Trump’tan Türkiye’ye tehdit:  Bu iş bitmedi, ne olacağını göreceğiz

ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilim yapılan karşılıklı açıklamalarla sürüyor. ABD başkanı Trump gazetecilere yaptığı açıklamada Brunson’un ev hapsinde tutulmasının üst mahkeme tarafından red edilmesine tepki göstererek oturup hazmedecek değiliz, bu iş daha bitmedi ifadelerini kullandı

ABD Başkanı Donald Trump’tan rahip Andrew Brunson’ın Türkiye’de ev hapsinde tutulmasına bir tepki daha geldi. Brunson’ın ev hapsine ikinci itirazının bir üst mahkeme tarafından da reddedilmesinin ardından Trump yeni bir açıklama yaptı.ABD Başkanı ”Oturup hazmedecek değiliz” diyerek ekledi: ”Bu iş daha bitmedi.”

Trump Beyaz Saray’ın önünde gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

“Bir dost gibi davranmadılar. Ne olacağını göreceğiz. Pastör Brunson harika bir insan. Casus diye uydurma bir suçlama yönelttiler ve o bir casus değil. Şu anda yargılanıyor, tabii buna yargılama diyebilirseniz. Çok uzun süre önce Pastör’ü geri vermeliydiler ve bence Türkiye çok çok kötü davrandı, daha bu iş bitmedi. Oturup bunu kabul etmeyeceğiz, insanlarımızı alıkoyamazlar, dolayısıyla ne olacağını göreceğiz.”

 

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler