Takip Et

Güncel

Trump: İran saldırırsa 52 hedefi vuracağız

Kasım Süleymani’nin öldürülmesinden sonra İran’dan gelen “intikam” açıklamalarına yanıt veren ABD Başkanı Trump, “Bize saldırı olursa İran’da 52 hedef belirledik, çok hızlı ve sert vuracağız” uyarısında bulundu

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesinden sonra Washington-Tahran gerilimi her geçen gün yükseliyor. ABD Başkanı Donald Trump, Tahran’ın “intikam” açıklamalarına sert yanıt verdi. Twitter hesabından tepki gösteren Trump, 52 hedef belirlendiğini, hedeflerin arasında İran kültürü için çok önemli yerlerin de bulunduğunu vurguladı. Trump, “İran ve hedefler çok hızlı ve çok sert vurulacak” dedi.

‘52 hedef belirledik’

Trump’ın mesajı şöyle: “İran, bir ABD’li’yi öldüren ve birçok kişiyi kötü şekilde yaralayan, hayatını boyunca öldürdüğü insanları saymıyorum bile, terörist liderlerini öldürmemizin ardından intikam almak amacıyla bazı ABD mülklerini hedef almak konusunda çok cesurca konuşuyor. O Büyükelçiliğimize zaten saldırıyordu ve başka bölgeleri vurmayı planlıyordu. İran yıllardır problem dışında bir şey değildi. Bu UYARIYI yapayım; İran herhangi bir ABD’liyi ya da ABD mülkünü vurursa 52 hedef belirledik (İran’ın yıllar önce rehin aldığı 52 ABD’liyi temsil ediyor), hedeflerin bazıları İran ve İran kültürü için çok yüksek seviye, önemli. Bu hedefler ve İran’ın kendisi çok hızlı ve çok sert bir şekilde vurulacak. ABD daha fazla tehdit istemiyor.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler