Takip Et

Dünya

Trump; Çok büyük bir hata yapıyorlar; hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz!

ABD Başkanı Donald Trump, haber ajansı Reuters ile yaptığı röportajda Türkiye’ye Andrew Brunson konusunda hiçbir şekilde taviz vermeyeceklerini söyledi

ABD Başkanı Donald Trump, haber ajansı Reuters ile yaptığı röportajda Türkiye’ye Andrew Brunson konusunda hiçbir şekilde taviz vermeyeceklerini söyledi.

Trump röportaj’da, İsrail’in elinde olan bir Türk vatandaşının serbest kalmasını sağladığını, bunun karşılığında Pastör Andrew Brunson’ın serbest bırakılmasına dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir anlaşmaları olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Trump, “Türkiye’nin şu an yaptığının üzücü olduğunu düşünüyorum. Bence çok büyük bir hata yapıyorlar. Hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz” dedi.

Trump röportajın devamında, Erdoğan’ın Türkiye vatandaşı Ebru Özkan’ın İsrail’den geri getirilmesini talep ettiğini öne sürdü.

Trump, yapılan müzakerelerde verdiği sözü tuttuğunu vurgulayarak, “O kişiyi O’nun (Erdoğan) için çıkardım. O’ndan da çok masum ve harika bir insanı, harika bir baba ve harika bir Hristiyan olan bir adamı Türkiye’den çıkarmasını beklerdim” ifadelerini kullandı.

Tek yönlü bir yol olamaz

Trump, Reuters’a verdiği röportajı sırasında şu sözleri de kaydetti:

“Türkiye’yi seviyorum. Türkiye’nin insanlarını çok seviyorum. Şimdiye kadar sizin de bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanı ile iyi bir ilişkim oldu. O’nunla (Erdoğan) iyi anlaşıyordum. Çok iyi bir ilişkim vardı. Ancak bu tek yönlü bir yol olamaz. ABD için artık tek yönlü bir yol değil.”

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler