Takip Et

Dünya

Ticaret savaşları G-20 Zirvesi’ni nasıl etkileyecek, geçici ateşkes imzalanacak mı?

Japonya’da düzenlemekte olan G-20 Zirvesi’nde, ABD Başkanı Trump ile Çin Halk Cumhuriyeti Cinping arasında yapılacak görüşme öncesinde ticaret savaşlarını sonlandıracak bir anlaşma üzerinde çalışıldığı belirtildi

Çin basını tarafından gündeme getirilen iddiaya göre Japonya’da düzenlenecek olan G-20 Zirvesi öncesinde ABD ile Çin arasında ticaret savaşları konusunda uzlaşmaya gidileceği ve ateşkes anlaşması düzenleneceği bildirildi.

Japonya’da düzenlenecek olan G20 zirvesi öncesinde Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki ticaret savaşlarını sonlandıracak taslak bir anlaşmanın hazırlandığı belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, G20 zirvesi kapsamında cumartesi günü Japonya’nın Osaka kentinde bir araya gelecek. Trump’ın görüşmeye ön şart olarak söz konusu taslak anlaşmanın hazırlanmasını öne sürdüğü ifade ediliyor.

Trump, çarşamba günü yaptığı açıklamada Pekin ile anlaşmayı umduğunu ancak sonuca varılmadığı durumda yeni ek vergiler getireceğini söylemişti. Eğer sözleşme imzalanamazsa, ABD Çin’den ithal ettiği ürünlerin neredeyse tamamına ek vergi getirecek.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler