Takip Et

Güncel

Temelli: Herkes heybesine barış, demokrasi koysun

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Yarın uzun bir yolculuğa çıkıyoruz, herkes heybesini hazırlasın. Heybesine barış, demokrasi, halkların bir arada yaşama iradesini koysun” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için oyunu Yeşilköy’deki Halil Vedat Fıratlı İlkokulu’nda kullandı.

Temelli oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Yarın uzun bir yolculuğa çıkıyoruz, herkes heybesini hazırlasın. Heybesine barış, demokrasi, halkların bir arada yaşama iradesini koysun. Ortak vatanda demokratik cumhuriyeti var edene kadar bu yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Temelli’nin açıklamasında şu başlıklar öne çıktı:

Stratejimizi koruduk

Bu bir adalet, demokrasi mücadelesidir. Bu hukuksuzluğa karşı hep birlikte omuz omuza yürüttüğümüz bir mücadeledir. Demokrasi ittifakının en belirgin buluşmasıdır. Bu yüzden stratejimizi 31 Mart’ta olduğu gibi bugünde koruduk, yarında korumaya devam edeceğiz.

Herkes heybesine barış, demokrasi koysun

Yarın 24 Haziran sabahından itibaren uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Üçüncü yolda kararlı bir şekilde yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Bu uzun yolda Türkiye’nin demokrasi ve barışını hep birlikte inşa etmek için çaba göstereceğiz. Yarından itibaren bugüne kadar attığımız adımların karşılığında demokrasi ittifakını Türkiye’nin her yerinde örmeye çalışacağız. Halkların Demokratik Partisi olarak Türkiye’nin içinde sıkıştığı bu kutuplaşmadan, kamplaşmadan çıkmanın yolu üçüncü yolda buluşmadan geçiyor. Tüm demokrasi güçlerine, sivil toplum örgütlerine, sendikalara, emekçilere, kadınlara bu demokrasi ittifakında buluşma çağrısı yapıyorum. Türkiye’nin ihtiyacı olan demokratik anayasadır, toplumsal barıştır. Yok edilen toplumsal barışı hep birlikte inşa edelim. Demokrasi ve barış yolunda buluşmaya devam edelim. Yarın uzun bir yolculuğa çıkıyoruz, herkes heybesini hazırlasın. Heybesine barış, demokrasi, halkların birarada yaşama iradesini koysun. Ortak vatanda demokratik cumhuriyeti var edene kadar, bu yolda yürümeye devam edeceğiz.”

Temelli, açıklaması ardından oy kullanmaya gelenler tarafından alkışlar ve “Herşey çok güzel olacak “sloganlarıyla uğurlandı. (Duvar)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler