Connect with us

Güncel

TDİ ve TTEP: Tutsaklar da biz de mücadeleye hazırız

TDİ ve TTEP Bakırköy Kadın Hapishanesi önünde bir açıklama yaparak “Tutsaklar da biz de mücadeleye hazırız, tek tip kıyafet dayatmasına izin vermeyeceğiz” dedi

TDİ ve TTEP, KHK ile getirilen “tek tip elbise” dayatmasına ilişkin açıklama yaparak, “Tutsaklar mücadeleye hazır olduklarını defalarca kez dillendirmiştir. Bizler de dışarıda direnişleri ve mücadeleleri etrafında kenetleneceğiz. Tek tip kıyafet dayatmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ) ve Tek Tip Elbiseye İzin Vermeyeceğiz Platformu (TTEP) Bakırköy Hapishanesi önünde bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamayı Ümmühan Özdemir yaptı.

“Tek tip kıyafet dayatmasına izin vermeyeceğiz”

Özdemir açıklamasında, “Keyfiyet tavan yapmış durumda. İhraçlar, kapatılan kurumlar, taşeronlara koşullu sınavlı sözleşme gibi tek tip elbise de bu KHK’ler ile resmi bir anlam kazanmıştır. Yabancısı olmadığımız bu dayatmalar torba torba çıkarılan yasalar ile tarihin her döneminde farklılıklarımız, inançlarımız, dilimiz, kültürümüz tırpalanmış, yok sayılmış. O da olmadıysa asimile politikaları ile özünden koparılmaya çalışılmıştır” dedi.

Özdemir, teslim olmayacaklarını belirtti ve “Dirençlerini kırmaya çalışmışlardır, ancak her seferinde umut ve direnç büyümüş, teslim olmamıştır. Tutsaklar mücadeleye hazır olduklarını defalarca kez dillendirmiştir. Bizler de dışarıda direnişleri ve mücadeleleri etrafında kenetleneceğiz. Tek tip kıyafet dayatmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel