Connect with us

Güncel

Tayyip Erdoğan: Geri adım atmak yok

Tayyip Erdoğan, “Afrin’den geri adım atmak yok. Biz bunu Rus dostlarımızla da konuştuk, diğer koalisyon güçleri ile de konuştuk” dedi

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bazı yazar çizerler, Kürtlere karşı operasyonlar olarak ilan edip hedeften saptırma gayreti içerisine giriyorlar. Bizim Kürt vatandaşlarımızla bir sorunumuz yok. Olay, Kürt koridoru meselesi de değildir. Olay, terör koridorunu bizim yok etme meselesidir” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasında, “Bugün yine Hatay’da attıkları havanla bir şehidimiz var. Böyle bir mücadele içinde şehidimiz olacak, gazilerimiz de olacak. Bu karşılıksız da kalmayacak. Bunun bedelini çok çok ağır ödüyorlar, ödeyecekler. Bu konudaki kararlılığımız ortadadır. Afrin hallolacaktır, Afrin’den geri adım atmak yok. Biz bunu Rus dostlarımızla da konuştuk, diğer koalisyon güçleri ile de konuştuk.” İfadelerine yer verdi.

Erdoğan ayrıca ABD’nin ülkeye 5 bin TIR silah getirdiğini belirterek şöyle dedi; “Bütün bunlar nereye dağıtıldı? Bu terör örgütlerine dağıtıldı. Bugün Suriye’nin kuzeyinde Amerika’nın 20 kadar üssü var. Bunları bütün halkımın bilmesi lazım. Şu ana kadar dürüstlüğü göremedik biz de Rusya ile yaptığımız görüşme çerçevesinde şu anda yolumuza devam ediyoruz.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel