Takip Et

Güncel

Tatvan’da “Mavi Balina” oyunu oynayan çocuk intihar etti

Dünya çapında çok sayıda intihar olayına sebep olan Mavi Balina isimli oyun, bu kez Bitlis’in Tatvan ilçesinde can aldı. 14 yaşındaki E.S.’nin Mavi Balina oyunu nedeniyle yaşamına son verdiği iddia edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan E.S. (14) adlı çocuğun Mavi Balina oyunu nedeniyle yaşamına son verdiği ileri sürüldü. İddialara göre; olay günü evden çıkan E.S.’nin okula gitmediğinin anlaşılması üzerine tedirgin olan aile, kızlarını aramaya başladı. Aramalar devam ederken, gün boyu kendisinden haber alınamayan E.S.’nin öğleden sonra eve geldi. 

Eve geldikten bir süre sonra Mavi Balina isimli oyunu oynadığı öne sürülen ve telefonla meşgul olmaya başlayan E.S. yine ortadan kayboldu. Bir süre kendisinden haber alınamayan E.S.’nin yapılan aramada evin çatı katında yaşamınsa son verdiği aile fertleri tarafından görüldü. Yakınları tarafından hemen hastaneye kaldırılan E.S. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Ölüm nedeni mavi balina oyunu

Olay sonrası konuyla ilgili açıklamada bulunan Sevik Ailesi, en küçük çocukları olan E.S.’nin ölüm nedeninin oynadığı Mavi Balina isimli oyun olduğunu öne sürdü. Acılı aile adına konuyla ilgili açıklamada bulunan E.S.’nin amcası Behzat Sevik, yeğeninin ölüm nedeninin çocuklar arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyun olduğunu iddia etti.

Yeğeninin Mavi Balina oyununu oynadığını yaklaşık 15 gün önce tespit ettiklerini söyleyen Amca Sevik, halen olayın acısını ve şokunu yaşadıklarını ifade etti. Mavi Balina oyunuyla ilgili ailelere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan Sevik, “Daha 14 yaşında olan bir çocuğun bir oyun nedeniyle hayatına son vermesi kabul edilemez bir durum” dedi. 

Aynı oyun Van, İstanbul, Nevşehir, Bursa, Aydın, Adana gibi illerde de can almıştı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler