Takip Et

İçerden

Tartus T Tipi Hapishanesinde elektrikli işkence

Tarsus T Tipi Hapishanesinde bulunan Hadi Elçiçek 7 Aralık’tan bu yana sayımlarda darp edildiklerini, götürüldükleri süngerli odada ise elektrikli işkenceye maruz kaldıklarını anlattı

Tarsus T Tipi Hapishanesinde tutsak bulunan Hadi Elçiçek, 7 Aralık’tan bu yana işkence gördüklerini aktardı. Elçiçek, götürdükleri süngerli odada elektrik verildiğini ifade ederek işkencenin boyutunu gözler önüne serdi.

Hadi Elçiçek 16 Aralık’ta oğlu Serkan Elçiçek’e yaşadıklarını anlattı. Serkan Elçiçek babasının yaşadıklarını şöyle anlattı;

“Koğuşumuz keyfi bir şekilde aranıyor. Sayım sırasında tek sıra halinde sayım dayatması yapılıyor. Bunu kabul etmediğimizde ise darp edilip, hücreye konuluyoruz. Daha sonra ise tek tek süngerli odalara konulup işkenceye maruz kalıyoruz. Elektrik işkencesine de maruz kalıyoruz. Koğuşta 7 kişi var ve hepimiz bu işkenceye maruz kalıyoruz. Bu konuda kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunuyoruz.”

“Baskı ve işkence son bulsun”

Elçiçek, babası ve arkadaşlarının geçtiğimiz Ekim ayından da işkence ve kötü muameleye maruz kaldığını, konuyla ilgili İnsan Hakları Derneği (İHD) Adana Şubesi’ne başvurduğunu söyledi. Hapishanedeki işkencenin rutin bir hal aldığına dikkat çeken Oğul Serkan Elçiçek, “Babam ve diğer arkadaşları cezaevine geldikleri ilk günden beri işkenceye maruz kalıyor. Bir süre önce işkence olayı durmuştu. Ancak 7 Aralık’tan sonra tekrar bu işkenceler başladı. Babam ve diğer tutuklular üzerindeki baskı ve işkence son bulsun” diye konuştu.

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler