Takip Et

Güncel

Tarihi eser kaçakçılığından tutuklanan ilçe emniyet müdürü serbest bırakıldı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla tutuklanan Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 6 tahliye sanık edildi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla tutuklanan Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 6 tahliye sanık edildi.

Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tarihi eser kaçakçılığı yapan şüphelilere yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda Roma ile Antik Yunan dönemlerine ait sikke, heykel, heykelcik, pişmiş toprak kap, yüzük ve kolye gibi çeşitli tarihi eserler ele geçirildi.

Tarihi eser kaçakçıları serbest 

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden, görevden alınan Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç ile şoförü Ersan Sarı’nın da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı, 4 kişi ise adli kontrol getirilerek, serbest bırakıldı. Savcılık soruşturma sonunda 10 şüpheli hakkında, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ ile ‘izinsiz kazı ve sondaj yapmak’ suçlarından dava açtı.

Duruşma sonunda mahkeme Ahmet Kılıç ile diğer 5 tutuklu sanığı, yurt dışına çıkış yasağı getirerek, tahliye etti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler