Takip Et

Güncel

Taksim Meydanı’na yürümek isteyenler gözaltına alındı

İstanbul’da 1 Mayıs nedeniyle Taksim Meydanı’na yürümek isteyenler gözaltına alındı.

İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü 1 Mayıs dolayısıyla eylem yasağının Taksim Meydanı’na çıkan yollar araç trafiğine kapatıldı. Taksim’e yürüyüş yapmak isteyenler polis tarafından gözaltına alındı.  

Taksim’e çıkmak isteyenler engellendi, gözaltına alındı

Beşiktaş’tan Taksim’e yürümek isteyen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi yaklaşık 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar polis minibüsüne bindirilerek emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Ayrıca, Mecidiyeköy’den Taksim’e yürümek isteyen İnşaat İşçileri Sendikası üyesi 1’i kadın 7 kişi gözaltına alındı.

Taksim ve Beşiktaş’ta polis ablukası

Polis ekipleri, sabah saatlerinden itibaren Taksim Meydanı’na çıkan Tarlabaşı Bulvarı’nı, Mete, Gümüşsuyu, Sıraselviler, Halaskargazi, Ortaklar, Aytekin Kotil ve Cumhuriyet caddeleri ile ara yolları araç trafiğine kapattı. Ekipler, meydana çıkan yolların giriş kısımlarına polis araçları ve bariyerler koydu. Meydan çevresinde oluşturulan alanlarda kimlik kontrolü yapıldı.

Taksim Meydanı’ndan Tünel’e kadar İstiklal Caddesi’ne açılan tüm yollar ve sokaklarda da güvenlik önlemleri alındı. Ayrıca Taksim’e çıkan tüm yollarda ve kavşaklarda trafik ekipleri de hazır bekletildi. 

Öte yandan Osmanbey Metro İstasyonu-Taksim Metro İstasyonu-Şişhane Metro İstasyonu, Kabataş-Taksim Füniküler Hattı, Karaköy-Tünel Füniküler hattı yolu da trafiğe kapatıldı.

Beşiktaş Meydanı ve Barbaros Bulvarı çevresinde de çok sayıda polis ekibi sabahın erken saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemi aldı. Beşiktaş ve çevresinde çevik kuvvet ekiplerinin yanı sıra çok sayıda güven timleri ve yunus ekipleri de hazır bekletiliyor. Meydan ve bulvara çıkan yollara Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) konuşlandırıldı. Bölgede itfaiye ve sağlık ekiplerinin de bölgede hazır bekletildiği görüldü. 

İşe gitmek isteyenler polis bariyerini geçemedi

Sabah işe gitmek isteyenler de polis engeliyle karşılaştı. Vatandaşlar uzun süre polisleri ikna etmeye çalıştı. Bazı vatandaşlar iş yerlerine gidemeyince evinin yolunu tuttu, bazıları ise farklı güzergahlardan iş yerlerine ulaşmaya çalıştı.  (Evrensel)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler