Takip Et

Güncel

SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya serbest bırakıldı

Geçtiğimiz perşembe günü gözaltına alınan SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya dün serbest bırakıldı

Geçtiğimiz Perşembe günü gözaltına alınan SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya dün serbest bırakıldı. Ahmet Kaya yaptığı kısa açıklamada “Ellerinde hiçbir şey olmadan keyfi gözaltı yaptılar, mücadele her yerde sürüyor ve sürecek. Kesinlikle teslim olmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Siyasihaber.org’un haberine göre, gözaltında kaldığı süre boyunca açlık grevi yapan Ahmet  Kaya, gözaltına alınma gerekçesi olarak  “örgüt kurma ve yönetme” ve sosyal medya paylaşımlarının sunulduğunu söyledi. Kaya kendisine gözaltı kararının tebliğ edildiği belgede “SYKP terör örgütü adına faaliyet yürütmek suçundan şüpheli” ibaresinin bulunduğunu belirterek suçlamaların mesnetsiz olduğunu söyledi.

Gözaltındaki sorgusunda sosyal medyada yaptığı ‘Necdet Adalı’, ‘Hikmet Kıvılcımlı’ ve ‘Deniz Gezmiş’ paylaşımlarının da sorulduğunu söyleyen Ahmet Kaya, “Antalya HDP Eş Başkanı olduğum süreçte mitinglerde yaptığım konuşmaları ‘bu sen misin?’ diyerek karşıma getirdiler. Bu sorular dahi ellerinde hiçbir şey olmadan keyfi gözaltı yaptıklarının kanıtıdır” dedi.

 

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler