Takip Et

Kültür-Sanat

#SUSAMAM: Adaletsizliğe, çocuk istismarına, kadın katliamlarına, hayvana şiddete, polis şiddetine…

Türkiye gündemindeki meseleler; ‘adalet’, ‘özgürlük’, ‘eğitim’, ‘kadın katliamları’, ‘hayvana yönelik şiddet’, ‘kentleşme’ gibi konuları ele alan rap şarkısı #SUSAMAM dinleyiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılaştı

Rap müzisyeni Şanışer, 17 dostuyla beraber ‘Susamam’ isimli şarkıya imza attı. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle’nin yer aldığı şarkıda farklı konu başlıklarıyla Türkiye gündemindeki meseleler; ‘adalet’, ‘özgürlük’, ‘eğitim’, ‘kadına yönelik şiddet’, ‘hayvana yönelik şiddet’, ‘kentleşme’ gibi konular işleniyor.

Deniz Tekin’in kısmında Emine Bulut cinayetine de dikkat çekiliyor. Şarkı için tasarlanan tişört ise köy okulları için harcanacak.

Şanışer’in öncülüğünde bir grup sanatçı da “Susamam” adlı şarkıyı Youtube aracılığı ile paylaştı.

Susamam ve paylaşıldıkları andan itibaren Youtube’un trend listelerinde ilk sıralara yükseldi. Şarkılarda ve kliplerinde politik mesajlara yer veren Şanışer’in Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle ile birlikte seslendirdiği “Susamam”trend listelerinde 1 numaraya yükseldi.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler